25.08.2015Autor:

Targi Slow Fashion- powoli i po polsku

Już po raz 4. odbędą się targi polskiej mody Slow Fashion. Od zeszłego czwartku trwa nabór zgłoszeń dla wystawców chcących wziąć udział w imprezie. Jedno z największych wydarzeń modowych w Polsce ponownie odbędzie się na terenie PGE Narodowego. Na evencie pojawi się około 200 wystawców z odzieżą, biżuterią i akcesoriami tworzących zgodnie z ideą Slow.

Motywem najbliższych targów jest Złota Polska Jesień – piękna, bogata w kolory i faktury. Na wydarzeniu wystawcy pokażą swoje premierowe, jesienne kolekcje. Klienci i goście targów będą ponownie mieli okazję poznać polskie marki, a także bezpośrednio projektantów i twórców kolekcji.

Zgłoszenia dla wystawców ruszły w czwartek, 20 sierpnia w południe. Aby przejść pozytywnie selekcję należy spełnić jeden z trzech warunków Slow Fashion: szyć lub zlecać produkcję w Polsce, używać organicznych tkanin, lub procesów recyklingu, czy upcyklingu. Każde zgłoszenie jest analizowane przez organizatora tak, aby zapewnić najwyższy poziom targom. To także szansa dla młodych projektantów, którzy nie są jeszcze rozpoznawalni na rynku.

Slow Fashion dba o równość szans również angażując się we współpracę z Fundacją La Strada Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Po raz kolejny organizator przekażę połowę dochodu ze sprzedaży biletów na cele statutowe fundacji. Dodatkowo na miejscu będzie można spotkać się z działaczami organizacji, która w tym roku świętuje 20 lecie działalności.

„Nie możemy doczekać się otwarcia rekrutacji. To żmudna selekcja, ale zarazem przyjemność poznawania najświeższych kolekcji. Podczas każdej edycji przyjmujemy także nowych projektantów po to, aby otrzymali oni szansę na promocję jaką są targi Slow Fashion. Nasi Goście zobaczą przede wszystkim produkty w 100% polskie” – mówi Magdalena Buczak, Kierownik Projektu. Od pierwszej edycji targom oraz doborze wystawców przyświeca zasada „Nie kupuj więcej ubrań, kupuj lepsze ubrania”- dodaje.

4. edycja targów polskiej mody Slow Fashion, odbędzie się w weekend 3-4 października 2015 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

11846682_941074632630324_380922923806921262_n

Modelki: Gabi Drzewiecka i Ewa Drzewiecka

Fotograf: Wit Romaniszyn

Postprodukcja: Justyn Parfianowicz, Maciej Dvorak

Ubrania: Offszem Offszem

Studio: Cukry

Produkcja: Slow Fashion

Źródło: mat.organizatora

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.