24.10.2014Autor:

Tydzień próby czyli mój sposób za zrównoważony rozwój

Ogromne korki utrudniające przemieszczanie się, brudne ulice, nieposprzątane po niesfornych czworonogach trawniki, tony wyrzuconych ubrań, uszczuplanie zasobów naturalnych to tylko niektóre z problemów współczesnego świata. Co ważniejsze większość z nich niestety powodowana jest niechlubną aktywnością nas samych. Pesymistyczny obraz ludzkości rysowany jest nie po to by dalej narzekać, ale by podjąć działania.

logo jestem zmianaZapraszamy do udziału w nowym projekcie prowadzonym przez naszą Fundację, dzięki któremu każdy może podjąć wyzwanie i zrobić coś dobrego dla siebie i środowiska. Za pośrednictwem portalu Jestemzmiana.pl można podjąć wyzwanie i przez siedem wybranych przez siebie dni zrobić coś dobrego dla siebie i środowiska. Zalogowani użytkownicy swoje wysiłki na rzecz środowiska będą dokumentować za pośrednictwem mikrologa umieszczając wpisy, zdjęcia czy filmy. Dla najbardziej aktywnych i kreatywnych uczestników przewidziano nagrody. Próbę można podjąć do końca listopada.

„Chcemy zachęcić do zapoczątkowania działań, które przerodzą się w odpowiedzialne nawyki. Każdy z nas ma pewne przyzwyczajenia i zachowania, które nie zawsze są przyjazne środowisku. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie nie tylko dobrą zabawą, ale spowoduje głębszą refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością, bo problemów środowiskowych nie da się ukryć tylko trzeba im stawić czoło. Dlaczego nie zacząć rozwiązywać ich na poziomie jednostki? Nic tak dobrze nie motywuje do dalszych działań jak przekonanie, że zrobiło się coś dobrego i miało swój wkład w czymś ważnym” – przekonuje Agata Rudnicka, koordynatorka merytoryczna portalu.

Zachęcamy do udziału w projekcie i realizowaniu odważnych prób zmiany naszych nawyków! Także w obrębie naszej garderoby!:)

 

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.