23.08.2014Autor:

Po raz kolejny nieodpowiedzialna moda

Branża odzieżowa ujawnia swoją obojętność wobec ofiar katastrofy Rana Plaza. Do tej pory tylko nieliczne firmy zlecające produkcję swoich kolekcji w bangladeskiej fabryce zdecydowały się przekazać datki finansowe na rzecz wsparcia pracowników i rodzin osób, którzy ucierpieli w wyniku zawalenia się budynku w kwietniu 2013.

Zobacz
25.06.2014Autor:

Sukienka z dodatkiem

Czytając metki zazwyczaj szukamy tam jedynie informacji o marce. Niektórzy z nas doszukują się tam czasem wskazówek dotyczących właściwych sposobów czyszczenia odzieży. Niewiele jednak osób dopatruje się ukrytych wiadomości od pracowników azjatyckich fabryk, zatrudnionych przy produkcji kolekcji ubrań dla największych firm odzieżowych.

Zobacz
avaaz.org
09.02.2014Autor:

Żywe amulety

Dla wielu z nas ważne jest to by ubrania podkreślały nasz styl, osobowość, mówiły ludziom kim jesteśmy i co lubimy. Z drugiej strony chętnie wybieramy masowo produkowane stroje czy dodatki nie zawsze zwracając uwagę na to, jak nasze wybory wpływają na środowisko.

Zobacz
13.01.2014Autor:

LPP ucieka na Cypr

Spółka LPP to jedna z największych polskich firm odzieżowych o milionowych przychodach. Niestety przedsiębiorstwo o tak silnej pozycji rynkowej nie może pochwalić się osiągnięciami w zakresie CSR. W ubiegłym roku media donosiły o tym, że odzież jednej z marek należącej do koncernu produkowana była w budynku Rana Plaza.

Zobacz

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.