30.06.2014Autor:

Urban Festival w Łodzi – miejsce dla alternatywy

Urban Festiwal w Łodzi to kolejne miejsce, w którym stworzono przestrzeń dla zdolnych projektantów i wytwórców, którzy wychodząc poza obowiązujące schematy tworzą unikalne projekty. W czasie sobotniego festiwalu na odwiedzających czekało wiele firm oferujących ciekawe propozycje ubrań czy dodatków a co ważniejsze część z nich obok oryginalnego wyglądu była wytworzona w sposób odpowiedzialny. Odpowiedzialni konsumenci z pewnością znaleźli części garderoby czy biżuterię spełniające kryteria społeczne czy środowiskowe.

1

Hasła takie jak: upcycling, recycling czy produkcja lokalna można było dość często usłyszeć na stoiskach wystawienniczych, gdzie promowali się właściciele marek odzieżowych i dodatków modowych. Urban Festiwal w Łodzi jako wydarzenie promujące lokalnych projektantów po raz kolejny udowadnia, że odpowiedzialna moda przestaje ukrywać się w szafie. Teraz czas na konsumentów, którzy dokonując decyzji zakupowych zwrócą uwagę na coraz bardziej różnorodną ofertę zwykle nieszablonowych produktów wytworzonych z poszanowaniem praw człowieka i troską o środowisko.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.