02.02.2015Autor:

Warsztaty tworzenia kieszonek!

Już 7 lutego 2015 roku w Krakowie (a dokładnie w Forum Designu – dawny Hotel Forum) odbędą się kreatywne warsztaty, dzięki którym każdy będzie mógł dołączyć do nowej akcji zorganizowanej przez markę NOTJUSTSHOP. W ramach zajęć stworzycie projekt kieszonki, która potem pojawi się na ubraniach marki NOTJUSTSHOP i w ten sposób pomożecie potrzebującym dzieciakom! WM1

Warsztaty są częścią projektu o nazwie Wspólny Mianownik, przygotowanego przez markę NOTJUSTSHOP przy współpracy z Forum Designu i Małopolskim Hospicjum Dzieci w Krakowie. O co chodzi w całej akcji? Projekt ten ma swój początek w Hospicjum dla Dzieci w Krakowie i to właśnie tamtejsze dzieciaki oraz ich opiekunowie jako pierwsi stworzyli symbol projektu. Tym symbolem jest kolorowa kieszonka, która zostanie naszyta na koszulki marki NOTJUSTSHOP. Każda koszulka jest inna, zawiera bowiem inną kieszonkę, inny obrazek namalowany przez inną osobę. Co zatem je łączy? Fakt, że dzięki tym koszulkom każdy z nas może nieść pomoc i to jest ten właśnie Wspólny Mianownik!

Jak wygląda ta pomoc? Przy tworzeniu koszulek zatrudnienie znajdują mamy ubogich dzieci, które dzięki sprzedaży t-shirtów, otrzymują wyprawki szkolne, leki, żywność czy ciepłą zimową odzież. Dodatkowo każda sprzedana koszulka – jak zresztą wszystkie produkty w NOTJUSTSHOP- to pieniądze przekazane na kolejne dzieciaki i pomaganie im i ich rodzinom. W końcu, na samym początku tej drogi stoją dzieciaki będące pod opieką hospicjum, a każdy projekt kieszonki, każda koszulka wykonana w ramach tego projektu to znak dla nich, że jesteśmy z nimi i pomimo tak wielu problemów ciągle wszystko jest możliwe!:)

Masz ochotę dołączyć do akcji? Zapisz się na warsztaty (szczegóły znajdziesz tutaj), a jeśli nie możesz być w Krakowie w tym dniu stwórz swój własny projekt kieszonki i prześlij go na adres mailowy: lukasz@notjustshop.com! Bez względu na czas i miejsce – STWÓRZMY RAZEM NAJBARDZIEJ UNIKALNĄ KOLEKCJĘ ŚWIATA:).

eventWM

Wydarzenie wspiera TVP Kraków, NaszeMiasto, Szafeczka.pl oraz Kacpa.pl.

Źródło: mat.prasowe organizatora

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.