29.06.2015Autor:

Wege moda

Dziś już nie dziwi nas stale rosnąca na rynku ilość żywności, do produkcji której nie zastosowano żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Jednak czy zauważyliście już może, że moda na wege wkracza także w inne branże, np. odzieżową? Poznajcie markę Try.It.On oferującą liczne torby, plecaki, które są nie tylko oryginalne i dobrej jakości, ale też wegańskie.

4

Altmoda.pl: Co to znaczy, że Wasze produkty są wegańskie?

Try.It.On: Nie wykorzystujemy do szycia naszych toreb, plecaków i tornistrów żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, żadnych skór futer, czy klejów o składnikach odzwierzęcych.

Altmoda.pl: Skąd pomysł na taki biznes?

Try.It.On: Pomysł wziął się stąd, że oboje ( ja i mój chłopak) jesteśmy vege. Dodatkowo ja szyje od wielu lat, zawsze to była moja pasja, aż w 2011 zaczęłam szyć torby, plecaki, tornistry, worki, bo w tym czuję się najlepiej. A przy okazji tak się dobrze złożyło dla mnie, że rynek oferuje ubogą ofertę takich produktów.

Altmoda.pl: Gdzie i kto szyje Wasze torby, plecaki?

Try.It.On: Torby szyjemy sami, mamy wiec pewność, że nie są to produkty zamawiane z Chin- czyli produkty o niewiadomym pochodzeniu, składzie itp. Nasze rzeczy nie są też sprzedawane masowo, nie zatrudniamy do produkcji osób trzecich. Każda torba wykonana jest ręcznie przez nas w Łodzi- staramy się promować modę niesieciówkową!

3Trzeba pamiętać, że produkty wegańskie są trudne do sprawdzenia- mimo, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się vege, może okazać się że produkowane są inaczej niż nam się wydaje. Metka przypięta do produktu rzadko mówi nam wszystko. Nie uzyskamy w ten sposób informacji kto i w jakich warunkach uszył daną rzecz i jakie miał wynagrodzenie- tyczy się to zarówno firm polskich jak i zagranicznych.

Altmoda.pl: Czy dla klientów ważne jest, że Wasze produkty są oryginalne, wegańskie?

Try.It.On: Dla klientów taki rodzaj mody i taka oferta staje się coraz bardziej atrakcyjna. Rośnie świadomość o pochodzeniu naszych ubrań i nie tylko. Rośnie także moda na niejedzenie zwierząt.

Altmoda.pl: Jak wybieracie tkaniny do swoich produktów? Na co szczególnie zwracacie uwagę?

Try.It.On: Starannie dobieramy zarówno tkaniny jak i fasony. Projekty są zgodne z naszym stylem, nie zawsze zgodne z obecnymi trendami. Są jednak inne, nasze, minimalistyczne. Tkaniny są niepowtarzalne, praktyczne, co więcej bardzo często używamy także tkanin nieprzemakalnych. Wybieramy je pod względem praktyczności, faktury, trwałości.

2Modele to głównie torby XXL, z aplikacjami i bez, tornistry z charakterystycznymi zapięciami, choć ostatnio pojawiły się też worki na grubym bawełnianym sznurze. Nasze produkty są głównie czarne, bo to nasz ulubiony kolor, ale czasem robimy odstępstwa w stronę szarości, srebra czy bieli.

Altmoda.pl: Czym dla Was jest odpowiedzialna moda?

Try.It.On: Odpowiedzialna moda, to wszystko to o czym wspomniałam powyżej. Jest to przede wszystkim moda bez wyzysku i wykorzystywania, ale też moda trwała, nie zmuszająca, ze względu na kiepska trwałość, do kupowania ciągle nowych rzeczy.

Altmoda.pl: Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiała: Marta Roskowińska.

Zdjęcia: Try.It.On.

logo

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.