19.07.2014Autor:

Wernisaż True Fashion

Już w najbliższy poniedziałek 21 lipca o godzinie 18:00 w Krakowie Slow Fashion Cafe zaprasza na wernisaż True Fashion. Wydarzenie jest częścią projektu modowo – fotograficznego łączącego nowoczesność, vintage i amatorskie krawiectwo. Tematem i zarazem obiektem fotografii pokazanych w trakcie wernisażu będą prawdziwi poszukiwacze własnego stylu, którzy odkryli sztukę tradycyjnego krawiectwa w Slow Fashion Cafe.

W trakcie sesji zdjęciowych Portobello butik przeniósł uczestników w świat, kiedy krawiectwo było prawdziwą sztuką, a ubrania z IDEA FIX nadały nowoczesny charakter osobistym stylizacjom. Za obiektywami aparatów stanęło ponad dwudziestu fotografów. Całości dopełniły makijaże i fryzury z pod pędzli i grzebieni Aleksandry Tablicy i Pauliny Pancerz. Podsumowaniem projektu jest wernisaż poplenerowy, który będzie miał miejsce w Slow Fashion Cafe, przy ul. Bożego Ciała 10 i w trakcie którego zostanie zaprezentowanych dwanaście najlepszych zdjęć.

True_Fashion_Slow_Fashion_Cafe

Slow Fashion Cafe to szkoła szycia prowadzona przez dwie dyplomowane projektantki mody – Monikę Németh i Katarzynę Stypulska-Trybulec. Zajęcia przez nie prowadzone są czymś więcej niż tylko nauką szycia. Kursanci uczą się tu także podstaw konstrukcji ubioru oraz wrażliwości na szybko zmieniające się trendy w modzie.

Źródło: Slow Fashion Cafe.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.