Współpracujemy z projektem SoFE

„SoFE – przedsiębiorczość społeczna w obszarze zrównoważonej mody” tomiędzynarodowy  projekt realizowany w ramach programu ERAMSUS+.  Jego celem jest opracowanie, realizacja i ocena eksperymentalnego programu edukacyjnego w zakresie szkolenia i kształcenia przyszłych przedsiębiorców i osób zawodowo związanych z branżą modową, skierowanego przede wszystkich do osób młodych – potencjalnych przedsiębiorców z branży modowej, jak również przedsiębiorców na wczesnych etapach działalności w tej branży. Zastosowanie atrakcyjnych, a przede wszystkim skutecznych metodologii obejmujących action learning i e-learning, jak również innych działań inkubacyjnych nastawionych na rozwój umiejętności współpracy i współtworzenia (collaboration & co-creation) i prowadzenia przedsiębiorstwa w tym sektorze, ma na celu stymulację wymaganych w XXI wieku umiejętności tworzenia innowacyjnych, kreatywnych, zrównoważonych, odpowiedzialnych społecznie oraz etycznych, konkurencyjnych na skalę światową, aktywnych pod względem nawiązywania kontaktów i stabilnych finansowo przedsiębiorstw w branży modowej. Grupa docelowa projektu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje przedstawicieli wszystkich zawodów od projektantów mody po nabywców, od blogerów modowych po artystów cyfrowych, tworzących wielopoziomową i wielosektorową Odpowiedzialną i Zrównoważoną Społeczność Modową (Social & Sustainable Fashion Community).

Partnerstwo projektu składa się z 7 instytucji z różnych krajów europejskich:

  1. Athens University of Economics and Business – Research Center z Grecji
  2. Brunel University London z Wielkiej Brytanii
  3. Społeczna Akademia Nauk z Polski
  4. Eolas S.L. z Hiszpanii
  5. The Nest Social Cooperative Enterprise z Grecji
  6. Authenticitys Experiences Sl z Hiszpanii
  7. Wageningen University z Holandii.

Wśród zaplanowanych rezultatów są: opisy dobrych praktyk użytecznych dla przedsiębiorcy społecznego, innowacyjne e-podręczniki o współpracy i współtworzeniu ze środowiskiem lokalnym oraz rozwijaniu umiejętności przedsiębiorczych w obszarze zrównoważonej mody, atrakcyjny kurs e-elearningowy na platformie, pilotażowy program szkoleniowy oraz ciekawe warsztaty międzynarodowe.

W ramach prac nad projektem  w maju 2016r. Społeczna Akademia Nauk w Łodzi była gospodarzem Międzynarodowych Warsztatów SoFE, prowadzonych przez specjalistów z  Hiszpanii i Grecji, podczas których mówiono o:

  • czynnikach sukcesu w przedsiębiorczości sektora zrównoważonej mody;
  • umiejętnościach niezbędnych do skutecznego istnienia w tej branży;
  • kluczowych aspektach związanych ze współpracą i współtworzeniem (collaboration & co-creation), co jest niezwykle istotnym czynnikiem sukcesu w biznesie;
  • a także o wynikach międzynarodowego badania przeprowadzonego w krajach partnerskich.

W lipcu  natomiast rozpoczęto etap tworzenia zbioru przykładów dobrych praktyk dotyczących współpracy i współtworzenia zrównoważonej mody ze środowiskiem lokalnym (co-creation & collaborative practices) oraz zainicjowano prace nad e-podręcznikiem dotyczącym tego tematu.

Mamy nadzieję, że te narzędzia wraz z platformą e-learningową, która powstanie w ramach projektu SoFE zachęcą młode osoby działające w sektorze szeroko pojmowanej mody do aktywnych działań i osiągnięcia sukcesu w tym obszarze.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej projektu: http://sofehub.eu/  i strony Facebook https://pl-pl.facebook.com/SoFEhub/

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ w latach 2015-2017.

Kontakt:

Polski koordynator projektu:
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
www.spoleczna.pl
www.dpf.spoleczna.pl
Tagi: przedsiębiorczość społeczna, SoFE, zrównoważona moda

Dodaj komentarz