13.09.2014Autor:

Wybierz najciekawszy projekt w naszym konkursie!

Poniżej znajdziecie zakwalifikowane do II etapu prace konkursowe nadesłane przez naszych użytkowników w ramach konkursu „Pokaż swój alternatywny styl”!

Tym razem do naszej zabawy zaprosiliśmy miłośników włóczkowej roboty. Aby wziąć udział w konkursie należało przesłać nam zdjęcie projektu ręcznie robione na drutach lub szydełku. Która praca podoba Wam się najbardziej? Zapraszamy do oddawania głosów na naszym fanpage’u na FB. Głosowanie potrwa od 13 do 14 września do godziny 22.00! Osoba, której zdjęcie zdobędzie największą ilość lików otrzyma od nas nagrodę: zegar wykonany ręcznie z palet drewnianych, z wypalonym logo marki Palletideas!

 

dziergankiPraca użytkownika alandra

„Moje wyczyny włóczkowe, które tu prezentuję mają bardzo prostą historię – regularnie przekopuję przepastny pawlacz u mojej mamy, gdzie mogę znaleźć mnóstwo włóczkowych resztek. Zupełnie nie przeszkadza mi, że są różnych kolorów – mało tego, uważam to za ich atut. Lubię różnorodność, a jak do tego mogę spożytkować niepotrzebne już włóczki, to w ogóle jestem szczęśliwa”- alandra.

 

 

 

IMG_3319_1malePraca użytkownika rekodziela

„Włóczkowa, niebanalna elegancja! Sweter-nietoperz wykonałam z czarnej, akrylowej włóczki. Wrobiłam dwa warkocze, które urozmaicają gładki splot całego swetra. Rozmiar jest niemal uniwersalny i jak widać, pasuje do eleganckiego stroju:)”- rekodziela.

 

 

 

 

Zdjęcie ikony: Image courtesy of Darren Robertson/ FreeDigitalPhotos.net.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.