21.02.2016Autor:

Wyślij szpiega do fabryki butów!

Spójrz w dół. Czy wiesz jak powstały Twoje buty? Jeśli są skórzane to ich produkcja zaczęła się w garbarni, najprawdopodobniej w Azji, np. w Indiach gdzie przy przetwarzaniu skóry często pracują dzieci, które zamiast chodzić do szkoły pracują i mieszkają w garbarniach, przez kilkanaście godzin dziennie czyszczą, garbują i suszą skóry. Brodzą w trujących chemikaliach, które powodują alergie, choroby skórne, raka. Większość swoich niskich zarobków wysyłają rodzinie.

Życie pracowników i pracownic garbarni i fabryk obuwia może wyglądać inaczej.

Firmy obuwnicze mają na to realny wpływ, ale ponieważ nikt nie domaga się informacji o przestrzeganiu praw pracowniczych w fabrykach i dbałości o życie i zdrowie zatrudnianych ludzi, często ignorują prawo i niebezpieczne warunki pracy.

Wyślij szpiega do fabryki butów i prześwietl firmy obuwnicze!

Musimy z tym walczyć! Trzeba zapytać firmy, o to w jakich warunkach produkowane są buty, które na co dzień nosimy. Trzeba sprzeciwić się wyzyskowi pracowników i łamaniu prawa.

Chcesz wiedzieć co kupujesz?

Wejdź na polakpotrafi.pl i pomóż zdobyć te informacje!

Źródło: mat.organizatora Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie

AADI.grafika

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.