04.04.2014Autor:

Zaangażowani studenci Politechniki Łódzkiej

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów – tak nazywał się Wydział Politechniki Łódzkiej, który gościł AltModa.pl 22 marca. Podczas eventu organizowaliśmy konkursy i promowaliśmy odpowiedzialność w świecie mody wśród studentów. 

Największym powodzeniem cieszyły się jak zawsze quizy wiedzowe i układanie łańcucha dostaw. Należy przyznać, że studenci tego wydziału okazali się najbardziej zaangażowaną grupą ze wszystkich, które uczestniczyły w naszych wydarzeniach. To fantastycznie, że świadomość osób, które w przyszłości będą się zajmować branżą odzieżową jest tak wysoka!

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.