14.08.2014Autor:

Zagłosuj na najlepszy upcyclingowy projekt z jeansów!

Prezentujemy Wam zakwalifikowane do II etapu prace konkursowe nadesłane przez naszych użytkowników w ramach konkursu „Pokaż swój alternatywny styl”!

W ramach obecnego konkursu poprosiliśmy Was o przesłanie zdjęć ubrań i dodatków modowych przerobionych ręcznie ze starych jeansów. Który projekt podoba Wam się najbardziej? Zapraszamy do oddawania głosów na naszym fanpage’u na FB. Głosowanie potrwa od 14 do 15 sierpnia do godziny 22.00! Osoba, której zdjęcie zdobędzie największą ilość lików otrzyma od nas nagrodę: ekologicznie stylową i elegancką lampkę nocną wykonaną z pnia brzozy z abażurem w kolorze kremowym marki Kolorum!

 

GraphitePraca użytkownika Graphite

Stare jeansy w drugim wcieleniu są saszetką na pas. Ponadto pasek powstał z poddanych recyclingowi szelek plecaka.

Saszetka jest zarazem praktyczna oraz modna dzięki dodatkom.

 

 

 

 

 

 

 

KeytSPraca użytkownika KeytS

Plecak-worek jest praktycznym pomocnikiem – twórca lubi praktyczne rzeczy. Wykonany z trzech par jeansów i koszulki bawełnianej.

Kieszenie starych jeansów są dekoracją, ale też ogarniają „plecakowy” bałagan. Wewnątrz wykończony materiałem z koszulki. Doszyto po dwóch przeciwstawnych bokach haczyki: pierwszy na klucze, drugi z pochewką na telefon. Wystarczy pociągnąć za sznurek i jest…bez szukania. Całość dekoruje sznurek z resztek bawełny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

beaciaPraca użytkownika beacia

Dawno już zapomniane jeansy-okropne, niemodne lekko rozszerzane nogawki sprawiły, że utknęły gdzieś na dnie szafy. Do czasu, aż zrobiło się gorąco-w końcu mamy lato:). A, że twórca nie lubi tak po prostu biec do sklepu po nową parę spodni- bo tak łatwiej- postanowił je przerobić i skorzystał z własnej koncepcji krótkich jeansowych gaci. Pocięte na wybraną długość przeleżały noc w wybielaczu. Podwinięte „mankiety”, próba sił w stworzeniu strzępień i te perełki ze zniszczonego naszyjnika sprawiły, że powstały jedyne w swoim rodzaju idealne szorty, o których inni mogą śnić;).

 

 

dominikakurzakPraca użytkownika dominikakurzak

Swoje stare jeansy twórca przeszył tworząc modny plecak. Do wykonania głównego elementu wykorzystano stare boyfriendy, natomiast od kieszonek stare rurki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie ikony: Image courtesy of Grant Cochrane/ FreeDigitalPhotos.net.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.