25.07.2014Autor:

Zawsze pełna szafa

Większość kobiet uwielbia bawić się modą. Śledzimy trendy, dobieramy fasony, kolory, uzupełniamy stylizacje o ciekawe dodatki. Nieważne jednak ile ubrań mamy w swojej szafie każdej z nas zdarzy się moment kiedy zapytamy: „Co ja mam na siebie włożyć?!”. Z pomocą przyjdą strony oferujące wypożyczanie garderoby.

StyleLendW ostatnim czasie w Polsce pojawiło się parę sklepów internetowych, gdzie każdy konsument może wybrać ubranie, z którego będzie korzystał jedynie przez określony czas. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze i ograniczamy ilość wyrzucanych ubrań, które założylibyśmy tylko jeden raz jak często ma to miejsce w przypadku strojów wieczorowych. Do tej pory jednak zarówno polskie, jak i zagraniczne wypożyczalnie ubrań oferowały jedynie odzież ze swojej własnej bazy, co czasem ograniczało  możliwość wyboru poszukiwanego produktu. Na trochę inny pomysł wpadła Lona Alia Duncan- założycielka portalu StyleLend, która pomyślała o bogatych zasobach szaf każdej z nas i zaangażowała w wypożyczanie zwykłego konsumenta.

Skąd taki pomysł? Jak każdy miłośnik mody Lona kocha ubrania i uwielbia tworzyć nowe stylizacje. Nowe ubrania StyleLend'to jednak spory wydatek, dlatego też Lona pomyślała o możliwości wypożyczenia elementów garderoby od innych fascynatów mody i stworzyła StyleLend. Jednak jak twierdzi założycielka strony, portal nie powstał jedynie po to, by schlebiać czyjeś próżności. StyleLend to także odpowiedź na coraz to większe zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu odpowiedzialnej mody. Wypożyczanie wybranej sukienki kilka razy, zamiast wyrzucenie jej po jednym wyjściu zdecydowanie sprzyja odpowiedzialnej konsumpcji*.

Czy według Was taki pomysł sprawdziłby się w Polsce? Czy są miejsca, gdzie można wypożyczyć ubrania? Jak często korzystamy z takich rozwiązań? Podzielcie się z nami swoją opinią!

Zdjęcia: strona StyleLend.com.


* J.M.Chua, StyleLend is the Airbnb of Women’s Closets, Ecouterre, www.ecouterre.com/stylelend-is-the-airbnb-of-womens-closets, 22.07.2014

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.