29.07.2014Autor:

Zielona szafa

Interesuje Cię odpowiedzialna konsumpcja? Zwracasz uwagę na to w jakich warunkach wyprodukowano Twoje ubrania? Szukasz alternatywnych rozwiązań modowych, jednak łatwo się zniechęcasz lub nie wiesz jak odróżnić prawdziwą postawę etyczną firmy od działań podejmowanych jedynie w celu poprawy wizerunku przedsiębiorstwa? Umów się na spotkanie ze stylistką, która pomoże Ci stworzyć odpowiedzialną garderobą!

logo zielona strona szafaŚwiadomość ekologicznej mody w Polsce nadal rośnie. Odpowiedzialne spoglądanie w przyszłość pomaga zrozumieć, że to, co kupujemy naprawdę zmienia świat. Jesteśmy częścią natury, powinniśmy żyć z nią w symbiozie. Slow fashion w dzisiejszych czasach to dwa różne nurty. Pierwszy stanowi prawdziwą rewolucję w świecie mody, a drugi jest niestety jedynie marketingowym chwytem, którym firmy posługują się by zdobyć mniej świadomych klientów. „Greenwashing” to nazwa tego powszechnie występującego zjawiska. Dlatego warto uczyć się, jak być świadomym konsumentem, bo na naiwności tracimy nie tylko my, ale również otaczający nas świat.

Babie lato 150dpiFot. Stylizacja Izabeli Jabłonowskiej: bluzka z bawełny organicznej z oznaczeniami – Handmade i Fair Trade –Komodo/Tessa Patch Work, spódnica – szyta przez krawca, tkanina ekologiczna, własność stylistki, medaliony i kolczyki Fanny&Franz – biżuteria wykonana z zegarków z recyklingu przez Wiolę Kurtok, foto: Renata Orlińska, makijaż: Dorota Mańkowska.

A jak uzyskać taką wiedzę? Można przykładowo skorzystać z usług programu „Zielona strona szafy”, który nie skupia się na tym, co robimy źle, chociaż problemów nad którymi należy pracować jest mnóstwo. Program stawia na inspirację, optymizm, proponowanie alternatywnych rozwiązań, pokazanie, że można wyglądać pięknie dzięki modowym etycznym wyborom.

Celem inicjatorki i organizatorki akcji związanej z programem „Zielona strona szafy”– Izabeli Jabłonowskiej, stylistki oraz właścicielki firmy Stylowa Moda jest zachęcanie Polek i Polaków do świadomych wyborów konsumenckich – poszanowania praw zwierząt i ludzi, odpowiedzialnego wykorzystania zasobów ziemi, promowanie polskiego rzemiosła i artystów wykonujących ręcznie unikalne produkty. W ramach programu stylistka uczy swoich klientów jak dbać o ubrania i dodatki, które mamy, a także pokazuje, że można wyglądać ładnie nie szkodząc przy tym innym.

Źródło: mat.prasowe.

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.