07.07.2015Autor:

Złotouste ubrania

Nie od dziś wiadomo, że moda może być znakomitym nośnikiem pewnych odważnych postaw i idei. Ale nie tylko. Jak się okazuje można za jej pomocą także doskonale promować czytelnictwo i literaturę. Tego ostatniego podjęła się twórczyni marki Golden Lips i w wyniku jej pracy powstały inspirujące produkty z cytatami. Zobaczcie sami!

Golden Lips to polska marka odzieżowa, która powstała z pasji do mody i literatury. To pierwsza w Polsce firma odzieżowa, która tworzy ubrania i dodatki z projektami graficznymi w postaci cytatów, sentencji polskich i zagranicznych pisarzy oraz poetów.

Golden Lips oferuje minimalistyczne projekty połączone z maksimum przekazu, którym jest treść wybranych cytatów. „Uważam, że rynek odzieżowy przepełniony jest koszulkami z napisami, które nic nie znaczą, nic nie wnoszą. Koszulki z cytatami niosą ze sobą przesłanie, znaczenie. Wierzę, że sporo osób chce nosić koszulkę z cytatem swojego ulubionego autora.”- uważa Katarzyna Latos- właścicielka marki.

Co więcej Golden Lips dba także o odpowiedzialny aspekt produkcji swoich rzeczy. Koszulki i pozostałe produkty powstają w niedużej szwalni niedaleko Krakowa, oferującej dobre warunki pracy, w której według słów Pani Katarzyny, panuje serdeczna i domowa atmosfera. Dodatkowo Golden Lips angażuje się również w działania na rzecz społeczności lokalnej, m.in. w grudniu ubiegłego roku właścicielka marki zorganizowała zbiórkę książek i potrzebnych artykułów dla Domu Samotnej Matki w Krakowie.

Jeśli podoba Wam się idea marki, więcej informacji o firmie Golden Lips znajdziecie tutaj.

Źródło: mat.prasowe

4

3

2

1

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.