09.02.2014Autor:

Żywe amulety

avaaz.orgDla wielu z nas ważne jest to by ubrania podkreślały nasz styl, osobowość, mówiły ludziom kim jesteśmy i co lubimy. Z drugiej strony chętnie wybieramy masowo produkowane stroje czy dodatki nie zawsze zwracając uwagę na to, jak nasze wybory wpływają na środowisko.

Przykładem na to, że czasem nie warto podążać za popularnymi trendami a wręcz należy je potępiać jest modna ostatnio wśród chińskich konsumentów zawieszka w postaci żywych zwierząt zamkniętych w plastikowych opakowaniach. Taka „biżuteria”, traktowana jest jako uznany dodatek modowy. Mimo iż, sprzedawcy deklarują, że całość wypełniona jest substancjami odżywczymi i tlenem uwięzione zwierzęta (rybki, żółwie i drobne płazy) przeżywają tylko kilka dni. Na pewno macie na ten temat swoje zdanie?

Ci z Was, którzy nie zgadzają się na takie traktowanie zwierząt mogą podpisać petycję o wprowadzenie w Chinach zakazu produkcji takich zawieszek. Już ponad 900 tys. osób podpisało się przeciwko biżuterii z żywymi zwierzętami. Petycję można podpisać na stronie https://secure.avaaz.org/en/petition/Petition_contre_les_amulettes_danimaux_vivants_en_Chine/?tKPnJgb

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.